ARP95

Jak stworzyć piękne i niezapomniane miejsca

Bez kategorii

Czym są naturalne świece zapachowe?

Do produkcji świec zapachowych można wykorzystywać różnego rodzaju woski. Każdy z nich prezentuje inne właściwości. Niegdyś największą popularnością cieszyły się świece zapachowe parafinowe. Z biegiem lat zaczęto jednak poszukiwać bardziej ekologicznych zamienników, dzięki którym wypalanie świec stałoby się nie tylko przyjaźniejsze dla środowiska, ale także dla osób wdychających zapach.

Które świece zapachowe są naturalne?

Naturalne świece zapachowe w Poznaniu tworzone są z naturalnych wosków roślinnych. Do takich zalicza się między innymi wosk sojowy i palmowy. Może to być także świeca z naturalnego wosku kokosowego. Często producenci wykorzystują także mieszanki naturalnych składników, ponieważ posiadają one bardzo dobre parametry spalania. Do kategorii świec naturalnych niekiedy przypisuje się produkty z wosku pszczelego, z tym że jest to surowiec pochodzenia odzwierzęcego, więc niekoniecznie będzie on akceptowalny przez wegan. Warto także pamiętać, że za świece naturalne uznaje się te, które wykonane są z surowców odnawialnych. Do tej kategorii z pewnością nie zalicza się klasycznych świec parafinowych.

Jak rozpoznać naturalne świece zapachowe?

Naturalne świece zapachowe w Poznaniu najlepiej kupować w profesjonalnym i specjalistycznym sklepie internetowym MD-Candle, gdzie Doradca Klienta, który produkt wybrać. Warto także zwrócić uwagę na opis na opakowaniu produktu. Producenci często sami informują, że ich produkty są naturalne i wykonane z wosków roślinnych. Klientom pomogą również takie oznaczenia jak 100% soy waxvegetable waxnatural wax itp. Niektóre woski można także rozpoznać na oko. Wosk kokosowy w temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza zaczyna się delikatnie rozpuszczać i na powierzchni świecy można zobaczyć krople płynnej substancji. Czyste woski roślinne są zwykle miękkie, dlatego świece naturalne zalewa się np. w szklanych słojach.

Czy warto wybierać naturalne świece zapachowe?

Osoby, które lubią ekologiczne rozwiązania i zależy im na ochronie środowiska powinny z pewnością wybierać świece roślinne. To jednak nie jedyny ich walor. Na uwagę zasługuje także fakt, że subtelny aromat nie podrażnia i nie wypełnia nachalnie pomieszczenia. Odpowiada za to brak intensywnie perfumowanych składników, obficie dodawanych do wosków z parafiny, aby podnieść ich walory zapachowe. Wśród popularnych aromatów, jakie można spotkać w wyrobach naturalnych można wymienić świeży len, bawełnę, jaśmin, wanilię oraz różę. Należy jednak zaznaczyć, że świece zapachowe w Poznaniu produkowane z wosków roślinnych nadają się także do masażu ciała, ponieważ nie ma ryzyka poparzenia skóry. Spowodowane to jest znacznie niższą temperaturą topnienia wosku. Ponadto wosk sojowy nie wywołuje reakcji alergicznych, a starannie skomponowany skład zapewnia również walory pielęgnacyjne.