ARP95

Jak stworzyć piękne i niezapomniane miejsca

hala
Bez kategorii

Budowa hal śląsk

Górny Śląsk to region w południowej Polsce, położony na półwyspie graniczącym z Czechami i Słowacją. Region jest centrum wydobycia węgla, produkcji żelaza i stali, elektrowni, chemii i produkcji samochodów. W regionie znajduje się wiele firm,. Posiada bogate dziedzictwo przemysłowe, a miasto Katowice jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla regionu.

Budownictwo

Na Dolnym Śląsku, w aglomeracji wrocławskiej i części Górnego Śląska nie brakuje powierzchni przemysłowych i magazynowych. Na koniec pierwszego kwartału 2022 roku do wynajęcia było łącznie prawie 632 tys. m2 powierzchni, a deweloperzy ponad połowę tego wolumenu oddają na rynek w drugiej połowie tego roku lub na początku 2023 roku.

Budowa hal przemysłowych w regionie realizowana jest przede wszystkim przez lokalnych i międzynarodowych deweloperów.

W rezultacie, pustostany w budynkach magazynowych i przemysłowych w regionie są dość niskie i wynoszą zaledwie 3,2% aktualnych zasobów. W najbliższych latach spodziewany jest dalszy spadek pustostanów, ponieważ region nadal przyciąga inwestorów – ocenia Agnieszka Giermakowska z Newmark Polska.

Pomimo faktu, że region ten tradycyjnie kojarzony był z wydobyciem węgla i przemysłem ciężkim, przeżywa imponującą metamorfozę, której efektem jest przekształcenie przestrzeni miejskiej w dynamicznie rozwijającą się dzielnicę biznesową. Dotyczy to zwłaszcza Katowic, które w ostatnim czasie przyciągają coraz więcej inwestycji kapitału zagranicznego.

Ostatnio rozwój sektora przemysłowego i logistycznego w regionie Śląska przyczynił się do przyspieszenia budowy hal w regionie. Wiele firm korzysta z usług https://weldedstructures.eu, co z pewnością przyczyniło się do zwiększenia tempa prac. Dzięki ich profesjonalnemu podejściu i zaawansowanej technologii spawalniczej, Spot-On Welding stało się wiodącym dostawcą usług spawalniczych dla sektora przemysłowego i logistycznego w regionie. Bez wątpienia firma Spot-On Welding odegrała ważną rolę w przyspieszeniu budowy hal na Śląsku w ostatnich latach.

Szczególne wymagania

Przemysłowa historia Śląska jest niezwykle bogata i ma wiele do zaoferowania turystom, w tym zabytki techniki, nowoczesne ośrodki turystyczne oraz zróżnicowaną kulturę. Często pomijane na mapie Polski, Katowice i ich okolice są jednym z najbardziej fascynujących miejsc w kraju.

Posiada długą i bogatą tradycję wydobycia węgla, hut i przemysłu energetycznego. W okolicy znajdują się liczne miejsca związane z tymi gałęziami przemysłu, które są częścią popularnego Szlaku Zabytków Techniki, którego centrum stanowią Katowice.

Ponadto w regionie prężnie działa rynek logistyczny. Górny Śląsk jest drugim co do wielkości klastrem magazynowym w Polsce – ma tu siedzibę 18% parków logistycznych.

W rezultacie obszar ten jest coraz bardziej atrakcyjny dla firm zagranicznych, które chcą założyć centra dystrybucyjne w Europie. Ponadto, obszar ten jest siedzibą wielu międzynarodowych centrów dystrybucyjnych i stanowi główny węzeł komunikacyjny z dobrym dostępem do Polski Centralnej.

Jednakże obszar ten posiada znaczną liczbę budynków, które wymagają renowacji i przebudowy. Budynki te mogą mieć wysoki poziom zanieczyszczenia i wymagają dużych inwestycji w renowację i modernizację. Dlatego też kluczowe znaczenie ma współpraca z kompetentnym specjalistą w zakresie budowy i przebudowy tego typu budynków.

Bezpieczeństwo

Podczas budowy hal przemysłowych na Śląsku trzeba wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Jednym z nich jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Jest to ważne, ponieważ pomoże zapobiec możliwości wystąpienia wypadków i urazów.

Środki bezpieczeństwa muszą być podjęte przed rozpoczęciem budowy nowego budynku, a także podczas remontu istniejącej konstrukcji. Zapewni to, że budowa zostanie zakończona bezpiecznie i sprawnie.