ARP95

Jak stworzyć piękne i niezapomniane miejsca

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID która efektywność? jakie są zapłaty.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Dlaczego może być potrzebne odzyskiwanie macierzy Raid?

Zanim zlecisz do przywracanie danych z macierzy RAID.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Zastosowanie RAID staje się coraz bardziej popularne w odzyskiwaniu danych z SAN. Wiele osób zaczyna dostrzegać korzyści płynące z posiadania redundantnej kopii zapasowej. Istnieje wiele korzyści wynikających z posiadania nadmiarowej kopii zapasowej, w tym zwiększenie pojemności przechowywania danych i zwiększenie łatwości dostępu. Redundantne dane nie są trudne do utworzenia: dwa dyski w jednej macierzy z parzystością i dane paskowe na wszystkich czterech macierzach z opcją tylko do odczytu. Oznacza to, że w razie potrzeby jeden dysk lub grupa dysków może zostać nadpisana.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 jako plan przedsiębiorstwa po utracie danych.

Istnieją cztery różne rodzaje utraty danych w przypadku odzyskiwania danych z sieci SAN: utrata całkowita, awaria w trybie tolerancji błędów, redundancja i utrata przyrostowa. Każdy z nich ma swoją własną definicję i ważne jest, aby je zrozumieć przed przystąpieniem do odzyskiwania danych z sieci SAN. Utrata całkowita jest największym problemem dla firm posiadających kilkaset serwerów lub stacji roboczych. Odzyskanie danych po całkowitej utracie z sieci Raid on VLAN jest niemożliwe; zawsze będzie istniała kopia danych na innym serwerze.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID co trzeba wiedzieć.

Awaria fault-tolerance jest wtedy, gdy maszyna fizyczna nie działa prawidłowo. Głowice logiczne odczytu/zapisu na urządzeniach RAID są wyrównane, ale głowice zapisu nie trafiają na dysk lub dysk logiczny, więc dane są tracone. Niektórzy producenci oznaczają takie dyski jako „nie RAID”, ale to nieprawda! Ten rodzaj awarii jest możliwy tylko w przypadku sprzętu z mirroringiem, a macierze lustrzane nie mogą być mieszane z danymi bez RAID. Ponownie, mirroring jest niemożliwy w przypadku danych non-RAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 firma na ratunek.

Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z macierzy 0.1, istnieją trzy główne typy: zwykłe odzyskiwanie danych z plików, odzyskiwanie danych z systemu plików i logiczne odzyskiwanie danych. Jeśli masz logiczne odzyskiwanie danych, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że niektóre pliki, które zostały utracone będzie na innym systemie. Może się to zdarzyć, jeśli cały system plików został utracony, lub jeśli niektóre pliki zostały omyłkowo usunięte. W tym ostatnim przypadku, cała praca, która została wykonana, aby odbudować system plików będzie na nic. Plain plik odzyskiwania danych działa w ten sam sposób, nawet jeśli pliki nie są faktycznie na innym systemie.

Odzyskiwanie systemu plików jest nieco bardziej skomplikowane. Mogą wystąpić różne poziomy fragmentacji pamięci masowej, a każdy obszar pamięci masowej może mieć własną kopię systemu plików. Może to wystąpić w przypadku fizycznego uszkodzenia macierzy lub gdy niektóre dyski logiczne są bezużyteczne. Podczas procesu odzyskiwania może również wystąpić deduplikacja danych. Jeżeli jednak wszystkie dyski twarde działają prawidłowo, to wszystkie dane powinny być możliwe do odzyskania. Jeśli macierz jest uszkodzona, nadal pozostaną pewne dane, które będą niedostępne do czasu zakończenia procesu odbudowy.

Jeśli dane zostały utracone z powodu awarii logicznych, proces odzyskiwania macierzy RAID jest znacznie łatwiejszy. Będziesz potrzebował programu do odzyskiwania danych. Oprogramowanie będzie patrzeć na rzeczywisty plik i dowiedzieć się, co sektory brakuje. Następnie będzie dowiedzieć się, ilość wolnego miejsca, które jest dostępne, a ile z tego miejsca mogą być wykorzystane do odbudowy. Następnie wypełni pozostałą część dysku twardego zrekonstruowanymi danymi. W większości przypadków to wystarczy, aby odzyskać dane, a następnie niektóre z nich.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 nakłady zaś potencjalności.

Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych raid jest zaprojektowane przez doświadczonego inżyniera raid. Oni zazwyczaj widzieli to wszystko i mają doświadczenie niezbędne do zapewnienia, że to zadanie zostanie wykonane. Nie próbuj robić tego samodzielnie. Proces odzyskiwania danych raid może być skomplikowany, zwłaszcza jeśli nie wiesz, co robisz. Może to być nawet ryzykowne, ponieważ nieprawidłowe wpisy danych mogą całkowicie zniszczyć dane.

Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych raid, są dwie opcje: jedna to zrobić to samemu, a druga to użyć programu Raid Data Recovery. Nie ma powodu, aby ryzykować. Kup jeden z nich i chroń swoje informacje przed utratą przez osoby trzecie.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *