ARP95

Jak stworzyć piękne i niezapomniane miejsca

Dom

Jak wybrać kantor?

Oferty kantorów, które dostępne są na terenie naszego kraju, są naprawdę różne. Jeśli jesteśmy zaprawionymi w boju podróżnikami, już z pewnością mamy sprawdzone kantory, z których ofert najczęściej korzystamy. Co jednak, jeśli bardzo rzadko wyjeżdżamy za granicę, lub robimy to pierwszy raz? Mnogość ofert na rynku jest naprawdę całkiem spora. Co gorsza, nawet kantor w Rogoźnie, będący lokalnym punktem ma swoją ofertę – konkurencyjną dla innych. Jak więc wybrać kantor, który najlepiej spełni nasze oczekiwania?

Na co zwracać uwagę przy wyborze dobrego kantoru?

Po takim pytaniu, wszyscy zgodnie stwierdzą, że właściwie najważniejsze w ofercie kantoru są kursy, po których kupujemy interesujące waluty. Sporo w tym prawdy, jednak jak nie trudno się domyślić, to nie jedyna rzecz na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Bardzo dużo zależy od tego, jakiej waluty potrzebujemy. Jeśli jest to naprawdę popularna waluta taka jak euro, dolar amerykański czy korona czeska – właściwie każdy kantor będzie miał w swoich zasobach interesujące nas pieniądze. Wtedy właśnie jedyne na co powinniśmy zwrócić uwagę, to kurs i skorzystać po prostu z tego, który będzie dla nas najbardziej korzystny. Wbrew pozorom, kantory w mniejszych miejscowościach, właśnie takie jak kantor w Rogoźnie, bardzo często mają dobre kursy dla swoich klientów. Warto więc przyjrzeć się ofertom kantorów, o których nie pomyślelibyśmy że są naprawdę dobrymi punktami.
Zupełnie inaczej sprawa się przedstawia, jeśli potrzebujemy jakiejś bardziej egzotycznej waluty. Jeśli wybieramy się na podbój Azji, czy też Afryki, wymiana gotówki jest nieco większym wyzwaniem. Nie każdy kantor ma wszystkie waluty w swojej ofercie. Jednak jeśli już je ma, to też nie jest pewnik, że pieniądze dostaniemy od ręki. Lokalne kantory, takie jak kantor w Rogoźnie bardzo często oferują 'zamówienie’ gotówki dla konkretnego klienta. Potrzebując waluty rzadkiej musimy więc przygotować się na to, że na swoje pieniądze będziemy musieli poczekać kilka dni. Nie jest to jednak problem, jeśli już dobrze planujemy podróż i zatroszczymy się o walutę z odpowiednim wyprzedzeniem, dostaniemy ją na czas.

Kantory internetowe i konta walutowe

Z pewnością wielokrotnie rzuciły się wam też w oczy oferty kantorów internetowych, oraz banków które również oferują różne waluty. Co więc w przypadku takich interesów? Czy warto zagłębiać się w ich ofertę? Oczywiście, że warto zapoznać się z każdą ofertą, jeśli mamy na to czas. Kantory internetowe mają tą przewagę nad stacjonarnymi, że mamy do nich dostęp wszędzie i o każdej godzinie. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać o tym, by sprawdzić uczciwość danego kantoru – w internecie łatwiej natknąć się na wszelkiego rodzaju oszustwa. Pod innymi względami sprawdzanie oferty takiego kantoru nie różni się niczym od sprawdzania kantorów stacjonarnych. Z kolei jeśli chodzi o konta walutowe, tutaj zazwyczaj niestety przepłacamy. Banki są znane z tego, że mają dość niekorzystne kursy. Przez to bardzo rzadko ludzie decydują się na używanie swojego banku jako kantoru. Nie znaczy to absolutnie, że nie trafimy tam czasem na korzystną okazję – każdą ofertę powinniśmy sprawdzić jeżeli chcemy zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *